Předchozí článek

Vyhlášení Koučinkových Oskarů pro filmové a pohádkové hrdiny/ky

Koučinkové Oskary – ukázky a výsledky

20. ledna 2017 se sešla odborná porota koučů složená z absolventů našich výcviků v koučování, aby hlasovala o udělení Koučinkových Oskarů filmovým postavám. Před samotným hlasováním byl udělen Oskar za celoživotní přínos koučování Malému princovi.

globes_statue_oscars_statue

Následně byly přítomné osoby seznámeny s nominacemi ve čtyřech koučovacích kategoriích, a to naslouchání, kladení otázek, reflektování a kontraktování. Konkrétně se jednalo o tyto nominace (rozkliknutím jména nominovaného si můžete prohlédnout nominovanou ukázku).

Nominace

V kategorii Oskar za naslouchání byla navržena Sova Rozárka z pohádky Tři oříšky pro Popelku za katalyzující práci s tichem při hledání správného rozhodnutí a Psychoanalytik Williho Wonky z filmu Karlík a továrna na čokoládu za nekomentované sledování toku myšlenek až k jejich pramenu.

V kategorii kontraktování byl nominován Mistr Shifu z Kung Fu Pandy za individualizaci tréninkového plánu, Harry Potter za kontraktování  zázračných cílů a Kryštůfek Robin  z Medvídka Pú za pohotový rekontrakt při hledání severní točny/tyčny (pole/pole v aj.).

V kategorii reflektování byl navržen Dědeček Hříbeček z Mrazíka za působivou práci s narcistickým klientem a McMurphy z Přeletu nad kukaččím hnízdem za kreativní využívání sázek a povzbuzování v rámci mentálního tréninku.

V kategorii dotazování byl nominován Strážce z filmu Monty Python a Svatý grál za kladení překvapivých otázek a Jeníček a Mařenka z Pohádky o perníkové chaloupce za polopatické kladení otázek směřující k okamžitému činu (ukázka byla na přání ježibabích pozůstalých stažena).

Mimo tyto kategorie byla nominována I ukázka mentoringu profesora Engywooka z filmu Nekonečný příběh ilustrující rozdíl mezi teorií a praxí.

Nesnadného hlasování se na místě zúčastnilo 65 osob. A výsledky v jednotlivých kategoriích byly:

V kategorii naslouchání Sova Rozárka (ta se zároveň stala absolutní vítězkou celého klání), v kategorii kontraktování Mistr Shifu, v kategorii dotazování Strážce ze skupiny Monty Python a v kategorii reflektování McMurphy.

Následující sociomapa vyjadřuje kromě obliby jednotlivých koučů (vyjádřených barevnou škálou výšky) i blízkost jejich preference – koučové, kteří jsou blízcí, byli preferováni podobným typem klientů a jsou tudíž (předpokládaně) podobní svým koučovacím stylem.
smp