Předchozí článek Další článek

Experiment MARS24

Skupinka 5 odvážlivců podstoupila krátkodobý izolační zátěžový experiment – 24 hodinovou izolaci bez možnosti kontaktu s vnějším světem, bez telefonů, tabletů, emailů. Jediný kontakt se zemí byl zprostředkován vysílačkami a komunikačním centrem s operátorem.

Marsonauti absolvovali řadu experimentů – běžná psychologická měření, individuální psychodiagnostické testy, medicinská měření a technologická pozorování lodi často přerušovaly neplánované zátěžové a stresové situace a aktivity. Účastníci byli vystavování velkému časovému tlaku ve velmi malém prostoru s nulovým soukromím. Byla otestována i jejich schopnost reagovat při řešení více paralelních úkolů se změnami v zadání s krizovými situacemi.

Probíhalo sociomapování pro průběžnou diagnostiku týmové spolupráce, atmosféry na palubě a míru zátěže u jednotlivých členů posádky.

Po skončení izolace dostal každý účastník (a celý tým dohromady) zpětnou vazbu a rozvojovou zprávu.

Airstream

Zajímavé údaje o projektu:

Čas výsadku na Mars: 2:30 ráno

Vzdálenost, kterou vzdáleně kontrolovaný Mars rover urazil při zkoumání planety a při hledání ztraceného astronauta: 156m

Počet hodin práce v kuse pro náš tým: 34h
Plocha na které museli účastníci strávit 24h izolaci: 2 Airstream karavany

Počet podstoupených experimentů: 13

Zajímavé aktivity: videodeník, komunikační black-out, izolace členů posádky, výsadek ve skafandrech, zneškodnění bomby, komunikace s reportéry CNN ohledně úniku tajných informací, průzkum povrchu Marsu vzdáleně ovládaným Mars Roverem

Dojmy účastníků: 

“Velmi zajímavá zkušenost pro mě jako účastníka, tak i celkově pro náš tým. Dozvěděl jsem se některé věci, které jsem o svých spolupracovnících nevěděl, což povede k mnohem lepší komunikaci v rámci týmu. Užitečná zpětná vazba na moje činnosti, která mi ukázala jak se k daným úkolům/problémům postavit jinak/lépe.”

Jiří Jílek
Senior Visual Merchandising Manager CE East
Adidas Slovakia

„Co ja osobne ocenujem ako veduci timu, su konkretne identifikovane miesta na rozvoj ako jednotlivcov tak aj celeho timu a konkretne navrhy rieseni daneho rozvoja. Vrelo odporucam firmam, timom, ktore chcu podrobit svoj tim komplexnejsej analyze rozvoja a pracovat na identifikovanom rozvoji po ukonceni program.“

Jozef Barniak
Senior Franchise Manager
Adidas Slovakia

Náš tým:

img_1791